odszkodowania

Pomoc w uzyskaniu stwierdzenia nabycia spadku

Po śmierci bliskiej osoby pierwszym krokiem jest uzyskanie potwierdzenia nabycia spadku. Nasi adwokaci pomogą ci zorientować się w formalnościach i wyjaśnią jak to zrobić.

Długi spadkowe

Jeśli zmarły pozostawił długi należy się odpowiednio zabezpieczyć, by ich nie przejąć lub nie opłacić z własnych pieniędzy. Nasi prawnicy podpowiedzą jak to zrobić i wybiorą najkorzystniejszą dla ciebie drogę. Dobry radca prawny zadba także o małoletnie dzieci, by nie odziedziczyły on długów spadkowych.

Podział spadku

Jeśli spadek przypadł kilku osobom prędzej czy później będzie potrzeba, by podzielić się majątkiem spadkowym. Można to zrobić polubownie – w drodze umowy lub w postępowaniu sądowym. W obu przypadkach kancelaria prawna TRUST oferuje wsparcie. Zadbamy, by dział spadku przebiegł możliwie sprawnie i twoje interesy były należycie zabezpieczone.

Zachowek

Jeśli wskutek dziedziczenia nie otrzymałeś należnego ci udziału w spadku lub twój udział był mniejszy, niż to wynika z ustawy, może ci przysługiwać roszczenie o tzw. zachowek. Nasza kancelaria prawna przeanalizuje sprawę, a następnie pomoże dochodzić i windykować należny zachowek.

Stwierdzenie niegodności dziedziczenia

motto adwokata z Bydgoszczy, prawo karne, prawo pracy, obsługa prawna firm i osób fizycznych